Ostatni wtorek (8.01.) to dla naszej wspólnoty czas spotkania opłatkowego, ale też poświęcenie miejsca naszych spotkań – Ośrodka Dialogu, Formacji i Misji ALEGORIA przez biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

 

Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego śpiewu kolęd wraz z naszymi rodzinami i pasterzami – J.E. Bp. Andrzejem Jeżem i opiekunem wspólnoty ks. Arturem Ważnym. Było nas prawie 170 osób! Obejrzeliśmy też krótki film podsumowujący 2,5 roku remontu ośrodka – uśmiechom, wzruszeniom i gestom wdzięczności nie było końca 🙂

Następnie Ksiądz Biskup pobłogosławił wszystkie pomieszczenia ALEGORII, polecając to miejsce i nas samych Miłosiernemu Bogu. ALEGORIA stała się naszym domem: Ja mogłem w tej modlitwie użyć słowa „pomieszczenie”, „przedszkole”, były tam różne możliwości, ale ja użyłem jednak słowa „dom”, bo ono jest bardzo pojemne i bardzo nośne. To jest dom w którym będą się spotykać osoby dyskutujące, wymieniające poglądy. Potrzeba tej nowej siły, nowej energii dla miasta, ale nam też zależy oczywiście na ewangelizacji środowiska naszego miasta i regionu. – mówił biskup.

– Mówiłem moim kurialistom, że poszczególne wydziały powinny robić swego rodzaju „zamówienia” w Wydziale ds. Nowej Ewangelizacji, bo chodzi nam o profesjonalną ewangelizację, na wysokim poziomie. Środki społecznego przekazu, które posiada Kościół, trzeba zaangażować, w stojącą na wysokim poziomie ewangelizację i z pewnością tutaj jest olbrzymi potencjał, ponieważ tu będą różne osoby, z różnymi wizjami również Kościoła i ewangelizacji, mające olbrzymi potencjał duchowy i intelektualny. Bardzo się cieszę, że jesteście tutaj, począwszy od małych dzieci, skończywszy na nieco starszych, w różnych odsłonach życia rodzinnego, małżeńskiego, społecznego i eklezjalnego. Chciałem Wam pogratulować tego miejsca.

Po obrzędzie błogosławieństwa i słowie biskupa ordynariusza nadszedł czas na… coś dla ciała. Agapa! Mnóstwo smakołyków, sałatek i potraw, do tego dobra kawa i herbata – rozmowy i noworoczne życzenia rozbrzmiewały w każdym zakątku Alegorii. Zresztą – zobaczcie sami: FOTOGALERIA TUTAJ (klik!).

Dziękujemy naszemu Pasterzowi Biskupowi Andrzejowi za jego obecność, modlitwę i słowo do nas skierowane.

Dziękujemy również naszemu opiekunowi ks. Arturowi Ważnemu za możliwość uczestniczenia w tej nowej przestrzeni tarnowskiego Kościoła.

Mam taką nadzieję, że właśnie to miejsce będzie jednym z wielu, gdzie będzie się dokonywać odkrywanie oblicza Jezusa Chrystusa żywego i obecnego w Kościele. ~ bp Andrzej Jeż

Amen 🙂