PONAD 250 MŁODYCH POLAKÓW NA STAŁE MIESZKAJĄCYCH M.IN. W BRAZYLII, PARAGWAJU CZY NA SYBERII PRZYJECHAŁO DO WARSZAWY NA II KONGRES MŁODZIEŻY POLONIJNEJ. PROWADZILIŚMY DLA NICH WARSZTATY EWANGELIZACYJNE.

Na zaproszenie bpa Wiesława Lechowicza, nasza wspólnota, wraz z duszpasterzem – ks. Arturem Ważnym, przez trzy dni (28-31 lipca) dzieliła się wiarą i posługiwała młodym Polakom w Warszawie.

Dzień pierwszy upłynął na doświadczaniu Bożej miłości i poznawaniu fałszywych obrazów Boga, które mogą nam to doświadczenie utrudnić. Uczestnicy, przez gest zanurzenia dłoni w wodzie święconej i znak krzyża, odnowili swoje przyrzeczenia chrzcielne i otrzymali „nowe szaty” (Łk 15, 22).

Jeśli chcesz widzieć Boga, musisz zamknąć oczy.” ~ ks. Artur Ważny

Dzień drugi rozpoczął się wspólną Eucharystią pod przewodnictwem Prymasa Polski, abpa Wojciecha Polaka. Następnie w trakcie warsztatów młodzi nazywali własne zranienia i grzechy, a także uświadamiali sobie ludzkie sposoby radzenia sobie z nimi – „bandażowania ran”. Młodzi podzieleni na grupy mieli okazję podzielić się swoim doświadczeniem z innymi. Wysłuchali także świadectw członków naszej wspólnoty. Wieczorem uczestniczyliśmy w nabożeństwie uzdrowienia, w trakcie którego pozwoliliśmy Jezusowi opatrzeć nasze rany w symbolicznym oddaniu Mu naszych potarganych szat i bandaży, ale przede wszystkim w Sakramencie Pokuty.

Dzień trzeci to nazywanie pragnień kobiety i mężczyzny, i przyjęcie swojej prawdziwej tożsamości. Młodzież otrzymała koszulki z wypisanymi różnymi wymiarami tych tożsamości. Poznawaliśmy także zasady rozeznawania powołania na przykładzie życia Maryi. Nasze wspólnotowe małżeństwa podzieliły się historią swoich związków. Całość zakończyliśmy wspólną modlitwą o łaskę wyboru drogi życiowej dla uczestników.

J.E. Ks. Bpowi Wiesławowi Lechowiczowi dziękujemy za zaproszenie,a  Dobremu Bogu za to, że uzdalnia nas do posługi i nieustannie posyła do misji!

FOTOGALERIA TUTAJ (klik!)