Parafianie z Bobowej, Mościc, Wielogłów oraz D.A. Tratwa, a także przedstawiciele SNE Surscum Corda i naszej Szkoły, uczestniczyli w sobotę w warsztatach modlitwy wstawienniczej prowadzonych przez wspólnotę Mocni w Duchu z Łodzi.

 

Łącznie ponad 80 osób wzięło udział konferencjach, warsztatach i wspólnym dzieleniu w tarnowskim ośrodku Alegoria. Konferencje o dobrym i złym fundamencie oparte były na osobie św. Jana Chrzciciela (J 1, 35 nn), nie zatrzymującego ludzi na swojej osobie, ale wskazującego na Jezusa.

Moim zadaniem, jako ucznia, jako wstawiennika jest nie przesłaniać sobą Boga. Doprowadzić człowieka do spotkania z Nim, nie ze mną – nie z moim doświadczeniem, z moją wiedzą, z moim radami. Tylko doświadczenie spotkania z żywym Jezusem przemienia. “Za mną idzie mocniejszy ode mnie!” – mówiła Mirosława Kartasińska z Mocnych w Duchu.

Konferencją “Wam dano poznać tajemnice Królestwa Bożego” wprowadziła uczestników w kontekst posługi wstawienniczej jako posługi słuchania Słowa Bożego.

Posługa wstawiennicza, to posługa słuchania Słowa Bożego i tego, co Bóg chce uczynić dla danej osoby, a nie posługa uzdrawiania czy uwalniania. Wtedy jesteśmy skuteczni, gdy jesteśmy posłuszni. Gdy jesteśmy nastawieni na słuchanie, a nie mówienie.

Uczestnicy wysłuchali również wskazówek dotyczących walki duchowej w życiu wstawiennika, opartych na metodach św. Ignacego z Loyoli, a także praktycznych wskazówek dotyczących przeprowadzania modlitwy wstawienniczej. W trakcie warsztatów nie zabrakło czasu na wzajemną modlitwę wstawienniczą uczestników, medytację ignacjańską, rozważanie Słowa Bożego oraz … wspólnotę stołu przy kawie i ciastku.

Kontynuacją warsztatów będą listopadowe Warsztaty modlitwy pięciu kluczy.

Zapraszamy do galerii (klik!).