Mszą Świętą i agapą zakończyliśmy w ubiegły wtorek (26 czerwca) rok formacyjny 2017/18.

 

Ubiegły rok formacyjny był dla naszej wspólnoty czasem wzrostu i dojrzewania. Nasze grono powiększyło się do ok. 150 osób, które co wtorek uczestniczą w spotkaniach modlitewnych. Ok. 120 spośród tych osób, formuje się w 12 grupach dzielenia. Kandydaci na Animatorów i Animatorzy uczestniczyli w dodatkowej, comiesięcznej formacji w Tarnowie oraz kwartalnej formacji w Gliwicach, przygotowując się do posługi i poszerzając swoje kompetencje. Równolegle, co tydzień trwała formacja najmłodszych członków naszej wspólnoty – dzieci formują się według programu “Skauci Króla”.

Ten rok, to również intensywny czas kursowy – zorganizowaliśmy Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej, kilka Kursów Nowe Życie, m.in. w Tarnowie, w Wyższym Seminarium Duchownym, w Gosławicach i Limanowej. Przejęliśmy Kurs Emaus, kontynuowaliśmy proces przejmowania Kursów A1, Jan i Mojżesz. Jako wspólnota przeżyliśmy Kurs Chłopiec z Chlebami. A to wszystko we współpracy z gliwicką Szkołą Nowej Ewangelizacji Chrystusa Zmartwychwstałego (z jej bytomską filią) oraz Szkołą Nowej Ewangelizacji “Pieśń Nowa” z Torunia – DZIĘKUJEMY!

Ponadto, przedstawiciele naszej wspólnoty uczestniczyli w kursach wyjazdowych (m.in. Kurs Mojżesz, A1 i A2, Kurs Sekret Pawła) oraz Ogólnopolskiej Szkole Ewangelizatorów.

Tradycyjnie już posługiwaliśmy na wrześniowym uwielbieniu Jezus w Centrum, zimowym Forum Formacyjnym 2018 oraz comiesięcznych Mszach Świętych z modlitwą o uzdrowienie – Na Fali Miłosierdzia.

Nasza diakonia charytatywna podjęła stałą pomoc finansową dla syryjskiej rodziny w ramach programu Caritas “Rodzina Rodzinie“.

Każdemu, kto otoczył nas i podejmowane przez nas dzieła swoją modlitwą, a także tym, którzy (niejednokrotnie systematycznie) wspierają nas finansowo, z serca dziękujemy! Dobremu Tacie polecamy Was w naszych modlitwach +

Za każdy dar Twojej łaski – bądź uwielbiony, Panie!

Chwała Ojcu, i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen

Fotogaleria z Mszy i agapy TUTAJ (klik).

P.S. Na czas wakacji nie przerywamy wtorkowych spotkań modlitewnych – zapraszamy! 🙂