„Święty Józef jest naszym przewodnikiem i wzorem. Ponieważ mamy takie samo powołanie jak on, musimy żyć jego życiem, praktykować jego cnoty i przyjąć jego ducha”

Św. Piotr Julian Eymard

W Roku Jubileuszowym na cześć Świętego Józefa chcemy podjąć peregrynację ikony Opiekuna Kościoła Świętego i naszej wspólnoty. Wierzymy, że czas nawiedzenia wizerunku świętego Józefa w naszych domach będzie czasem łaski dla nas, naszych rodzin i naszej wspólnoty. Chcemy uczyć się żyć jego życiem, praktykować jego cnoty i przyjąć jego ducha – pisaliśmy przed dziewięcioma miesiącami…

Peregrynacja Ikony św. Józefa rozpoczęła się 18 marca, w wigilię liturgicznej uroczystości św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Dzień ten jest też świętem patronalnym naszej wspólnoty. Tego dnia spotkaliśmy się w tarnowskiej katedrze, gdzie uczestniczyliśmy w Mszy Świętej pod przewodnictwem bpa Artura Ważnego, założyciela naszej wspólnoty. Bp Artur skierował do nas słowo i poświęcił ikonę peregrynacyjną. Zapis transmisji z tego wydarzenia dostępny jest tutaj:

Przez 9 miesięcy ikona naszego Patrona peregrynowała po naszych domach. W wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i zakończenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa spotkaliśmy się ponownie, by podziękować dobremu Bogu za cały rok łask danych nam za wstawiennictwem naszego Patrona. Retransmisję możesz obejrzeć tutaj:

W pierwotnym założeniu Peregrynacja Ikony miała potrwać do właśnie 8 grudnia, jednak ze względu na zainteresowanie kolejnych osób tą inicjatywą, postanowiliśmy ją przedłużyć.

Pomocą w przeżyciu tego niezwykłego tygodnia z naszym Patronem jest specjalnie przygotowany przez członków naszej wspólnoty modlitewnik peregrynacyjny.

Znakiem szczególnej obecności Opiekuna Jezusa pośród nas jest paschalik św. Józefa.

Informacje praktyczne:

1) Zapisy na peregrynację prowadzone są na naszej stronie w zakładce „Zapisy”.

2) Ikona będzie przekazywana co tydzień we wtorki w trakcie spotkań modlitewnych wspólnoty SNE:

  • W dniu przyjęcia Ikony przychodzimy do kościoła na Mszę św. na godz. 18.00, po której uczestniczymy w spotkaniu wspólnotowym.
  • Po zakończeniu modlitwy wspólnotowej osoba (rodzina) przyjmująca Ikonę zabiera ją wraz z modlitewnikiem, kartą świadectw oraz świecą (paschalikiem św. Józefa).
  • W ostatnim dniu peregrynacji w naszym domu, Ikonę przynosimy na spotkanie wspólnotowe przed godz. 19.00.