Przejść z Jezusem drogę do Emaus, by powrócić do Jerozolimy i głosić Jego zmartwychwstanie. Ponad 70 osób w dn. 12-14 października odbyło Kurs Emaus w Limanowej.

Dla wielu osób, jak mówią same świadectwa, kurs ten był czasem nie tyle czytania Pisma Świętego, co doświadczenia Jezusa jako Słowa, pierwsze zetknięcie się z Nim. W czasie rekolekcyjnej drogi do Emaus, Pan rozpalał serca uczestników ogniem Słowa, by później posłać ich w misję głoszenia Jego śmierci i zmartwychwstania w swoich środowiskach.

Uwielbiamy Cię, Jezu-Słowo, za ten czas  łaski!

Fotogaleria TUTAJ (klik!)

ŚWIADECTWA

To, co usłyszałam podczas rekolekcji sprawiło, że dotarło do mnie, że Słowo Boże jest żywe, a Pismo Święte to nie tylko księga, którą czytam – to żywy Jezus. Pragnę przez to doświadczenie wcielać jeszcze bardziej w swoje życie tę prawdę. Chcę, żeby to Słowo Boże we mnie żyło!

~ Maria

Przez cały czas trwania Kursu Emaus dotarło do mnie jak Wielki Skarb jest u mnie w domu. Co prawda czytam Pismo Święte, ale dopiero teraz dociera do wnętrza to, jak wielkim darem ono jest. Rozumienie Pisma jest teraz moją nową rzeczywistością, w której mam nadzieję zgłębiać i bardziej nią żyć. Może nie od razu wszystko zrozumiem, ale nie zniechęcam się, tylko trwam jeszcze bardziej.

~ Tomasz, 28 l.

W czasie Kursu Emaus doświadczyłam osobiście, jak żywe jest Słowo Boże skierowane do mnie.

~ Barbara

Na tych rekolekcjach Jezus dał mi poznać, że pragnie budować ze mną intymną relację poprzez Słowo, którym sam jest. Odkryłam, że mogę się przytulić do Niego, przytulając Pismo Święte. Mogę się karmić Słowem jak posiłkiem i to takim, który nie ginie, ale trwa wiecznie i przemienia mnie. Pragnę codziennie spotykać się z żywym Słowem.

~ Katarzyna

Słowo jest żywe i jest ze mną, pokazało mi prawdę o mnie. Słowo Boże utwierdziło mnie w tym, że jestem na dobrej drodze.

~ Stanisław 49 l.

Moim najmocniejszym przeżyciem – doświadczeniem z kursu Emaus był fakt otrzymania słowa, które od lat przekazuję  moim dzieciom i wnukom, gdy mnie proszą o błogosławieństwo (Lb 6,24-26).

~ Zbigniew 78 l.

Kurs Emaus to kopalnia odkrywkowa potęgi i wartości Słowa Bożego, to wskazówki jak żyć i chodzić w Duchu Świętym. Doznaję szczęścia i wolności, i odczucia pragnienia życia w Bogu (dla mojej rodziny i spotykanych osób w drodze).

~ Maria

Kurs Emaus jest dla mnie kontynuacją Kursu Nowe Życie, gdzie Jezus na dobre zmienił moje życie. Czytam Pismo Święte, ale nie do końca widziałam w Nim moje życie, siebie. Kurs Emaus spowodował, że moje doświadczenia i niełatwe życie oddaję Jezusowi. Odnalazłam siebie, swoją historię życia na kartach Pisma Świętego.

~ Krystyna, 61 l.

Pismo Święte było od zawsze w naszym domu, ale było mi „trochę obce”, od święta. Kiedy sięgałam po nie w trudnych momentach mojego życia, było za trudne, nic mi nie mówiło, albo bardzo niewiele. Tutaj stało się! Spojrzałam na Słowo i pokochałam je. Narodziło się nowe uczucie. Będę go czytać codziennie.

~ Monika 47 l.

Dzięki Kursowi Emaus odkryłem jaką moc ma Słowo Boże w oddziaływaniu na człowieka, na zmianę jego życia i relacji z innymi. Przekonałem się, że można uwielbiać Boga psalmami, gdy ma się problemy z Jego uwielbieniem.

~ Jakub

W czasie trwania tego kursu doświadczyłam spotkania z Bogiem poprzez Słowo Boże, tj. Psalm 23. Zaufałam temu Słowu i otrzymałam łaskę rozwiązania trudnej sytuacji w tym dniu. Doświadczyłam też spotkania z żywym Panem Jezusem w czasie Eucharystii. Chwała Panu!

~ Danuta 72 l.

Ten czas był spełnieniem moich pragnień, spotkania ze Słowem Bożym i ogarnęła mnie nieopisana RADOŚĆ, której nie umiem opisać słowami, za którą sercem dziękuję Dobremu Bogu Ojcu. Pragnę się dzielić tą radością i żyć nią. Amen

~ Alina 62 l.

Doświadczyłam tego, że Bóg w swoim Słowie jest żywą Osobą – Jezusem, który chce mi mówić o Swojej miłości, jest być może tą cząstką, której dotąd mi brakowało, by w pełni móc czuć się przez Niego kochana.

~ Danuta 56 l.