Z okazji imienin naszego patrona, św. Andrzeja Apostoła, 27 listopada 2020 r. odbyło się internetowe spotkanie sieci SESA regionu małopolskiego w formie „andrzejek-imienin”.


W tym roku gospodarzem tego wydarzenia była Szkoła Ewangelizacji Sursum Corda z Krakowa. W spotkaniu, poza naszą wspólnotą, wzięły także udział szkoły: św. Marka ze Stryszawy oraz Bielsko Białej i Gaudete z Krakowa.

Jak widać, pandemia nie powstrzymała w nas radości, zapału i pragnienia budowania wspólnej misji głoszenia Ewangelii na wzór św. Andrzeja. Jego osoba była inspiracją dla tego wydarzenia.

W czasie spotkania słowo pokrzepienia i motywacji wygłosił o. Krzysztof Czerwonka CR, Dyrektor Biura Krajowego SESA Polska. Mówił nam o tym, że nie ma szkoły, nie ma wspólnoty bez relacji, o które szczególnie musimy się troszczyć na wzór św. Andrzeja – człowieka dobrych relacji. Zachęcał, abyśmy nie przestawali marzyć o jedności. Padło również stwierdzenie i wezwanie, aby Szkoła Ewangelizacji była domem otwartych drzwi.

Spotykając się na dniu jedności SESA nie mogło zabraknąć modlitwy, którą poprowadziła nasza wspólnota. W jej trakcie padły słowa poznania, że Szkoły Ewangelizacji są kwiatem w oczach Bożych oraz, że jak słoneczniki kierują się w stronę słońca tak Szkoły Ewangelizacji kierują się w stronę Jezusa.

Po dzieleniu się ze swoich działalności, w których chcieliśmy naśladować św. Andrzeja w minionym roku, została podsumowana dotychczasowa współpraca SESA w regionie małopolskim, a w wyniku dyskusji zostało podjętych kilka ważnych postanowień i decyzji, m.in. o kwartalnych spotkaniach w regionie, dążeniach do prowadzenia Kursu Nowe Życie w wersji online oraz propozycja stworzenia strony facebookowej regionu.

Po poważnych ustaleniach przyszedł czas na zabawę w „1 z 10”, a w naszym przypadku w… „1 z 4”. Każda wspólnota wydelegowała do zabawy jednego reprezentanta. „Teleturniej” został wygrany przez Wiesława ze wspólnoty Galilea. Dla uczestników konkursu zostały przygotowane torby z motywem, wiążącym się z osobą św. Andrzeja, które zostaną przesłane pocztą.

Na zakończenie spotkania błogosławieństwa udzielił o. Witold Hetnar CSsR, pasterz Sursum Corda Kraków.

Kolejnym gospodarzem spotkania regionalnego, które już 12 marca 2021, będzie nasza Szkoła!

Do zobaczenia! +

/za: SNE Sursum Corda