Za nami kolejny kurs modlitwy wstawienniczej. Tym razem członkowie wspólnot ewangelizacyjnych diecezji tarnowskiej poznawali formułę modlitwy o uwolnienie według modelu 5 kluczy Neala Lozano.

 

24 listopada już po raz drugi gościliśmy członków wspólnoty Mocni w Duchu z Łodzi, którzy tym razem poprowadzili dla nas  warsztaty według modelu pięciu kluczy. Prowadzący mają w tej kwestii duże doświadczenie – od 2010 r. prowadzą w Łodzi (przy Parafii Ojców Jezuitów) Dom Miłosierdzia, założony po wizycie Neala Lozano w tamtejszej wspólnocie. W nim prowadzą modlitwę o uwolnienie. Dziś podobne domy są w kilkunastu miejscach Polski, kilka nowych jest w trakcie tworzenia.

Z tej formy modlitwy może skorzystać każdy – wystarczy mieć wiarę lub choć tylko nadzieję, że Jezus Chrystus może pomóc w sytuacji, którą przeżywamy. Jest to modlitwa dla osób, które widzą, że utraciły wolność w pewnych dziedzinach życia i pragną ją odzyskać. Brak wolności może się przejawiać nieumiejętnością wchodzenia w relacje, życiem w lęku, brakiem poczucia bezpieczeństwa itd.

Wspólnota SNE św. Józefa rozpoczęła tym warsztatem formację przygotowującą do posługi modlitwą 5 kluczy w Tarnowie.

Mała fotorelacja TUTAJ (klik!)